Sito spiralne Johnson MID

Sito spiralne JOHNSON SCREENS® MID

Sito spiralne JOHNSON SCREENS® MID to zintegrowana maszyna składająca się z kraty Vee-Wire®, bezwałowej spirali i jednostki prasującej.


Podczas pracy zanieczyszczenia stałe ze strumienia wpływającego stopniowo odkładają się na części cedzącej urządzenia, coraz bardziej je zapychając. Gdy woda napływająca podniesie się do ustalonego poziomu, następuje uruchomienie spirali. Szczotki zainstalowane na skraju dolnej części spirali czyszczą część cedzącą sita i transportują skratki do góry, do strefy prasowania.


Skratki są zgniatane i odwadniane. Redukcja objętości, zależna od rodzaju skratek, wynosi przynajmniej 40 procent względem suchych zanieczyszczeń. Następnie skratki są zrzucane do kontenera.


Strumień wody usuwa fekalia i inne ciała półstałe i rozpuszczalne w wodzie i kieruje je z powrotem do strumienia napływającego. Przy bardziej surowych wymogach co do usuwania materii organicznej ze skratek w systemie płuczącym można zainstalować dodatkowe dysze wodne. W ten sposób można osiągnąć skuteczność usuwania fekaliów na poziomie co najmniej 90 procent.